Найстаріші люди в світі, в Росії і за всю історію

Скільки років ви б хотіли прожити? 70-80? А може бути 100? Але чи можливо таке? Цілком! У багатьох країнах і територіях проживають люди, які зуміли зберегти відносне здоров’я і пам’ять навіть після сотої річниці свого народження. Отже, хто ж найстаріші люди в світі?

Китаєць Лі Чинг-Юн

Чи стверджував, що народився він в 1736 році і прожив 197 років! А в 1930 році професор університету Minkuo, By Чанг-шин, виявив цікаві записи, які свідчать, що Лі Чинг-Юн народився не в 1736, а в 1636 році, і розповідають про те, як Уряд Китаю вітало його з 150-річним і 200 річним ювілеями! Як же так? Можливо, був ще один чоловік з ім’ям Лі Чинг-Юн, або ж сам Лі призабув рік, вірніше століття свого народження. Оскільки справа давня, тепер напевно ніхто сказати не може, як насправді розгорталася ця історія. Зрозумілим є одне, Лі прожив довге життя і помер у глибокій старості «пересичений днями». Він народився і все своє довге життя прожив в китайській провінції Сичуань. За роки життя він поховав 23 дружини, виховав 180 дітей. Кажуть, Лі був дуже спокійним і витриманим. У будь-якій ситуації намагався зберегти душевну рівновагу, і ніщо не могло вибити його з колії. Може бути, в цьому і полягає таємниця довголіття?

Тути Юсупова – найстаріша з нині живих людей

Тути Юсупова громадянка Узбекистану, за національністю каракалпачка народилася 1 липня 1880 року. Нещодавно 1 липня 2012 року її відсвяткувала свій 133 день народження. У 2010 році в Узбекистані про неї, як про найстарішу мешканку Землі, був знятий документальний фільм «Свідетільніца трьох століть».

Бабуся Тути проживає зі своїми рідними в аулі Каракалпакії, все життя важко працювати на благо батьківщини і своєї сім’ї. З 17 років Тути була заміжня, тепер багато років живе як вдова, з тих пір як в 1940-х роках загинув її чоловік. Виховала дітей, від яких у Тути тепер понад 100 онуків і правнуків.

Антіса Хвічава

Громадянка Грузії, Антіса Хвічава народилася 8 липня 1880 року в Цаленджихському районі (село Сачін). У свої 130 років вона зберегла ясність мислення і могла грати в нарди. З 130-річним ювілеєм її привітали не тільки друзі та родичі, а й представники різних державних служб і адміністрації району, навіть сільський фольклорний колектив виконав для неї свої пісні. Антіса Хвічава

Антіса Хвічава все своє життя пропрацювала в своєму селі в сільському господарстві, на пенсію вийшла тільки коли їй було далеко за 80. Померла вона не так давно, 30 вересня 2012 року, в добрій сивині, на 133-му році життя. На її похороні були присутні понад 1000 осіб. Родичі, друзі, односельці зібралися вшанувати пам’ять бабусі АНТИС – найстарішого людини Грузії.

Жанна Луїза Кальман

Жанна Луїза КальманНародилася в 1875 році у Франції. Померла в серпні 1997 року в віці 122 року, 164 дня. Її активного способу життя може позаздрити навіть молодь. У 80 років Жанна стала займатися фехтуванням, а в 100 років щосили каталася на велосипеді. Вона пережила свою сім’ю: чоловіка Фернана Кальмана, дочка Івон, внука Фредеріка. На жаль, в наш час люди помирають не тільки від старості і хвороб, а й від збігів обставин, нещасних випадків, вбивства і тому подібних, мало приємних речей. Івон померла в 1934 році від пневмонії, а Фредерік розбився на мотоциклі в 1963 році.

Пережила Жанна і адвоката Франсуа Раффре, який уклав з нею угоду на придбання майна бабусі після її смерті. Це було в 1965 році, коли Жанні було 90 років, а адвокату 47. Раффре зобов’язався виплачувати Жанні певну суму щомісяця. Але він помер раніше Жанни, так і не доживши до отримання спадщини. На момент його смерті Раффре було 77 років, і Жанна пережила його на два роки, справно отримуючи платежі його вдови. Всю свою довгу і насичену життя вона прожила в провінційному містечку Арлі у Франції.

Секретом свого довголіття мадам Кальман вважає те, що вона була досить балувана в життя і ніколи не працювала. Здоров’я її було досить непоганим, з урахуванням того, що Жанна все життя курила, пила спиртне в помірних дозах і ніколи не дотримувалася дієт. Їй подобалася гостра і овочева їжа, солодощі і хороше вино. Дня не минало без шоколаду, чарочки за обідом і улюблених сигарет. Проте, Жанна зберегла свою жіночність до глибокої старості. Завжди намагалася елегантно виглядати і стежила за собою. Померла мадам Кальман в будинку для літніх людей в Арлі.

aram>

Дивно, але найстаріші люди планети в свої роки здатні
стрибати з парашутом (Джорж Мойзе, 97 років); працювати в медицині (Вальтер Ватсон, понад 100 років); стати батьком (Нану Рам Джога, 90 років); працювати інструктором з йоги (Бетті Калмон, 83 роки); народжувати дітей (Раджо Деві Лохан, 70 років) – вік цих людей зазначений не на сьогоднішній день, а на момент їх досягнень. Деякі з них планують прожити ще багато років і багато чого встигнути. Що ж, ми дуже за них раді!

У України з тривалістю життя теж все не так вже й погано. На жаль, найстаріший житель України – дагестанець Магомед Лабазанов помер у вересні 2012 року, не доживши до свого 123-річчя. Дані його народження повністю встановлені і перевірені. Довгожитель України проживав в селі Стара Серебряковка. Навіть і назва місцевості досить вдалий.

Інші найстаріші люди України:

• Сархат Ибрагимовна Рашидова, азербайджанка за національністю – народилася в 1885 році в селі Верхній Зідьян (Дагестан), проживши 132 роки, померла в січні 2007 р
  • Закурдаєва (Лавкіна) Пелагея Йосипівна – проживала на Алтаї. Народилася в 1886 році в селі Нова Барда. Деякий час проживала в Узбекистані, але потім в свій віковий ювілей повернулася на Батьківщину. У березні 2005 року, не доживши всього до свого 119-річчя, Пелагея Йосипівна померла від ускладнень, викликаних грипом.
  • Афанасій Іванович Тарасов, житель Владивостока помер в 2003 році в 116 років.

Найстаріші люди, що живуть на Землі сьогодні:

• Бесс Купер (США) – народилася 26 серпня 1896 року
  • Кімура Джіроемон (Японія) – народився 19 квітня 1897 року
  • Дельма Коллар (США) – народилася 31ября 1897 року
  • Місава Окава (Японія) – народився 5 березня 1898 року
  • Марсель Нарбонн (Франція) – народилася 25 березня 1898 року.

Найстаріша людина в історії – Мафусаїл. Його вік за даними Святого Письма – 969 років, він жив на самому початку людської історії. Найперший людина – Адам, за біблійними даними прожив 930 років. Поступово тривалість життя людей ставала все коротшою і вже багато років довгожителями вважаються люди, що переступили 90-річний поріг.